Hülya Botasun’la Lautrec gecesi…

Toulouse-LautrecHülya Botasun’la Toulouse-Lautrec’in renkli dünyasına davetlisiniz…

Neşeli Paris’in hüzünlü ressamı, 6 Nisan’da Fransız stili şarap, peynir, şarküteri ve çikolatalarla evinizde…

Ressam Hülya Botasun’un dört yıl önce başlattığı “Sanat Akşamları”, dünyanın büyük sanatçılarının izlerini sürerek çevrimiçi ortama da taşındı. Botasun, ilki Picasso temalı yapılan Online Sanat Akşamları’nın ikincisinde Paris’in en renkli yılları olan 1800’lerin sonundaki “Belle Epoque” döneminin ünlü ressamı Toulouse-Lautrec’in sanatından ve hayatından kesitler sunuyor.

Sanat Akşamı’nda Lautrec’in farklı dönemlerdeki en önemli eserlerinin diaları gösteriliyor, büyük sanatçı ve dönemi ile ilgili belgesel filmlerden de kesitler aktarılıyor. Zoom programı üzerinden yapılacak sanat akşamı, katılımcılara gönderilecek Fransız kökenli Cabernet Sauvignon üzümü şarabı, Camembert stili peynir, Fransız stili şarküteriler ve butik çikolatalarla da taçlanıyor.

(Hülya Botasun’la Lautrec akşamı, 6 Nisan 2021 Salı 20.00-22.00 saatleri arasında yapılacaktır. Katılımcıların adreslerine 96 sayfalık Türkçe bir Lautrec kitabı, Mehmet Yalçın seçimi bir şişe Sarafin Cabernet Sauvignon şarabı, bir Nude kristalin tadım kadehi, Camembert stili peynir, Fransız stili “saucisson” şarküteri ve Defne Tokay çikolatalarından tadımlıklar ile kişiye özel imzalı katılım sertifikası gönderilecektir.


30 kişiyle sınırlı Lautrec Akşamı’na katılım bedeli, 600 TL’dir. Kayıt için 0212.237 01 12-237 01 17 ya da 0545.353 96 70 no’lu telefonlardan Sezgin Bolat’ı arayınız.)